جستجو

تبلیغاتچگونه ریاضی را فرا بگیریم ؟

  در این مقاله سعی دارم نکات مهم را برای یادگیری ریاضی ذکر کنم . اکثرا با درس ریاضی مشکل دارند . خیلیها نمی دانند که درس ریاضی را چگونه باید مطالعه کنند . خوب برای اینکار کافیست راهکارهای زیر را به دقت انجام دهید .

  ۱-زمان بزارید :

  بله ،کاملا ساده و گویاست ،ریاضی درسی برای شب امتحان نیست ، ریاضی درسی است که یادگیری و فهم آن تابع زمان بندی است و در گذر زمان اتفاق می افتد ، همانطور که شما با مطالعه کتاب فنون بستکبال هیچوقت نمی توانید بسکتبالیست شوید ، بلکه باید این فنون را در عمل انجام دهید و همچنین تکرار کنید . پس برای فهم ریاضی نمی توانید صرفا با مطالعه شفاهی آن را فرا بگیرید بلکه باید حتما تمرین کنید آن هم از نوع زیاد .

  ۲-زیاد تکرار کنید، زیاد تمرین کنید : چرا ؟

  شما باید بر اساس زمان بندی مناسب هر چند وقتی مطالب گذشته را تکرار کنید .چرا ؟ چون شما به مرور زمان اطلاعات را فراموش می کنید بنابراین سعی کنید همیشه ، فاز تکرار داشته باشید .

  ۳-فقط ریاضی بخوانید آن هم با تمرکز :

  شما نمی توانید همزمان با مطالعه ریاضی کارهای دیگری انجام دهید و یا در بین مطالعه ریاضی درسهای دیگر هم مطالعه کنید سعی کنید به هنگام مطالعه ریاضی حتما با تمرکز ویژه این کار را انجام دهید .

  ۴-حل تمرینات بدون نگاه کردن به جوابها:

  شما حتما باید تلاش کنید تمرینهایی را خودتان بدون هیچ کمکی حل کنید . چرا که این مساله باعث می شود شما بدانید که برخی فرمولهایی که خوانده اید را کجا و چگونه باید استفاده کنید .

  ۵-هیچ وقت قبل از خواندن نگویید من می دانم :

  چرا ؟ چون شما باید وارد فاز عملی شوید ، این باور شما باعث می شود که به خوبی مطالعه نکنید و همچنین به دلیل سهل انگاری شاید به نکات ظریف دقت نکنید .

  ۶-خواب کافی :

  شاید این مورد عجیب باشد ، اما یک واقعیت محض است .اگر شما خوابتان می آید یا بی حال باشید هیچ وقت نمی توانید با تمرکز ریاضی را بخوانید .


  این مطلب تا کنون 32 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 9 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : ریاضی ,مطالعه ,زمان ,دهید ,توانید ,تکرار ,انجام دهید ,مطالعه ریاضی ,تمرین کنید ,تکرار کنید ,بلکه باید ,
  چگونه ریاضی را فرا بگیریم ؟

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 10 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر